Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Yayınları , Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Yayınları , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Yayınları , Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Yayınları , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok


50 TL Ve Üzeri Kitap Siparişlerinde Kargo Ücretsizdir.

 

Hakkımızda

Millî Eğitim Bakanlığı Kültür Yayıncılığı, Maarif nezaretine kadar dayanmakta olup bu güne kadar çok sayıda eser basılmıştır. Bu eserlerden, özellikle Hasan Âli Yücel döneminde basılan ve sonraki dönemlerde de baskıları devam eden klâsik eserler başta olmak üzere dil, üslup ve içerik açısından değer taşıyan edebî eserler ile pedagojik değer taşıyan çocuk ve eğitim kitapları yıllar boyu okuyucunun ilgisini çekmiş ve okuma kültürüne önemli katkılar sağlamıştır.

 

2014 yılında başlayan yeni yayın dönemiyle birlikte bugüne kadar bakanlığımızın yayınlamış olduğu eserlerin mükerrer baskıları ile bakanlığımıza yeni müracaatı yapılan eserlerden ilgili yayın kurullarınca uygun görülen kitapların baskıları sürdürülmektedir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılına kadar yayınlanması düşünülen kültür eserlerinin tamamına “2023 Yayın Projesi” adı verilmiştir.

 

Gerek tasarım gerekse içerik olarak çağdaş yayıncılığa uygun, pedagojik ve estetik özelliklerin ön planda tutulduğu, okuma kültürüne katkıda bulunacak bir anlayışla yeni baştan hazırlanan eserlerimiz yoğun ilgi görmektedir. MEB Kültür Yayınları aynı hassasiyet ve özenle siz değerli okuyucularımızla buluşmaya devam edecektir.

Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi yayınlarının satış yerleri ile ilgili hizmetleri yürüten,  dağıtım ve satış işlerini gerçekleştiren,bir birim olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kabul Et